Půjčovna lodí
☎ 602 151 125
Kategorie: Aktuality

Jelení lávka opět uzavřena!

Jelení lávka opět uzavřena!Od pondělí 3. září 2012 bude v Českém Krumlově pro všechny vodáky nesjízdná propusť Jelení lávka. Omezení potrvají přibližně do 30. září 2012. Důvodem je zahájení demolice zbývající části pevného jezu v rámci rekonstrukce jezu Jelení lávka.

Pro vodáky je k dispozici stávající provizorní trasa pro přenášení lodí. Místo pro výstup z lodí je situováno při levém břehu u schůdků vedoucích do ulice Rybářská, kde je instalován k tomuto účelu ponton. Alternativou bude poté přenášení skrze suchou jezovou propusť. Nástupní místo do řeky se nachází dále po proudu před novou konstrukcí lávky přes řeku u mostu Na Plášti.
 
 
V pondělí 3. září budou rovněž obnoveny stavební práce související s rekonstrukcí lávky přes náhon u mlýna v Široké ulici. V jejich průběhu dojde k odstranění stávajícího mostního provizória mezi ulicemi Na Ostrově a Široká. Uzavírka stávající provizorní lávky je naplánována od zahájení prací dne 3. září přibližně na dobu 9 týdnů. Náhradní trasa během uzavírky povede pro pěší ulicemi Dlouhá, Radniční, kolem Hotelu Dvořák přes malou lávku do ulice Na Ostrově a naopak. Pro motorová vozidla bude přístup do této lokality zcela uzavřen. Snahou investora i zhotovitele je zkrácení doby rekonstrukce na minimum.

 

print Formát pro tisk